FÖRSKOLA

Västansjö förskola har två avdelningar, Gläntan och Ängen. Vi är Grönflagg-certifierad och lägger stor vikt vid att vistas ute i vår närmiljö.

Gläntan
Här går våra yngsta barn, oss når du på mobilnummer 076-6777281

Gläntans personal
Stina Johansson, stina.johansson@vastansjobyskola.se
Johanna Östlund, johanna.ostlund@vastansjobyskola.se
Elin Hedberg, elin.hedberg@vastansjobyskola.se

Ängen
Här går våra äldsta barn, du nå oss på mobilnummer 072-0922685

Ängens personal
Emma Hallgren,
emma.hallgren@vastansjobyskola.se
Zandra Kutsudakis Axtelius, zandra.kutsudakis@vastansjobyskola.se
Johanna Eriksson, johanna.eriksson@vastansjobyskola.se

Rektor Helena Johansson Sahlin når du på helena.johansson@vastansjobyskola.se

Vill ni följa vår vardag? Kika gärna in på vårt instagramkonto ”Vastansjoforskola” 🙂

Blanketter för ansökan om plats samt uppsägning av plats finns under fliken blanketter, direktlänk nedan http://vastansjobyskola.se/anmalan/